CLAYHILLSIDE AJALUGU

Clayhillsid on Dundeest pärit šoti perekond. 17. sajandil saabusid Clayhillsi poisid linakaupmeestena Baltikumi. Perekond jõudis välja Tallinna, mis oli tollal oluline Hansa kaubandusliidu linn. Siin abiellus Thomas Clayhills – loodetavasti õnnelikult – kohaliku suurmehe Thomas von Drentelni ainsa lapsega.

Von Drentelnil oli oma kaubandusettevõte, mille Thomas hiljem päris ning millele ta pani uueks uhkeks nimeks Thomas Clayhills & Son. Thomase juhtimisel sai sellest üks piirkonna suurimaid kaubandusettevõtteid. Thomas Clayhills & Son ostis meie hoone 1729. aastal ja avas siin eduka pudupoe.

Clayhillsid olid väga võimas ja edukas kaupmeeste pere ja võib-olla on nende firma kõige kauem Eestis tegutsenud ettevõte – nende tegevus kestis enam kui 300 aastat alates aastast 1633. Nad ehitasid aurulaevu ja raudteid ning käitasid tsemenditehaseid kuni Nõukogude vägede saabumiseni 1940.–41. aastal.

Mõned Clayhillside klanni liikmed jõudsid Venemaale, kus nad võeti tsaari teenistusse, ja üks konkreetne tegelane – kindral Nikolai Clayhills, kurikuulus Peterburi kuberner, kellel õnnestus muu hulgas korraldada teatud linnajõetrammi „kadumine“ oma isiklikule järvele – on andnud nime ka meie General Nikolai IPA õllele.

RESERVEERI LAUD INTERNETIS

või telefoni teel: +372 641 9312

AADRESS

Pikk 13, Tallinn 10123, Estonia

Vt Google Mapsist

 

ÜRITUSTE BRONEERIMINE

mob +372 506 1137

clayhills@clayhills.ee